AscensionTäna on Taevaminemispüha. Pärast Ülestõusmist ilmus Jeesus 40 päeva jooksul mitmel korral jüngritele ning läks siis nende silme all Taevasse.

Jeesuse taevaminek

4 Kui siis Jeesus viibis koos nendega, keelas ta neil
Jeruusalemmast lahkuda, käskides jääda ootama Isa tõotust, „mis
teie olete minult kuulnud. 

5 Johannes on küll ristinud veega, aga teid ristitakse Püha
Vaimuga üsna varsti pärast neid päevi.” 

6 Siis küsisid temalt need, kes olid kokku tulnud: „Issand,
kas sa sel ajal taastad Iisraeli kuningriigi?” 

7 Tema aga ütles neile: „Ei ole teie osa teada aegu ja tunde,
mis Isa on iseenese meelevallaga seadnud, 

8 vaid te saate väe Pühalt Vaimult, kes tuleb teie üle, ja te peate
olema minu tunnistajad Jeruusalemmas ja kogu Juuda- ja
Samaariamaal ning ilmamaa äärteni.” 

9 Kui Jeesus seda oli öelnud, tõsteti ta nende nähes üles ja
pilv varjas ta nende silme eest. 

10 Kui nad taevasse vaatasid tema minekut, vaata,
siis seisis nende juures kaks valgeis rõivais meest, 

11 kes ütlesid: „Galilea mehed, mis te seisate siin ja
vaatate üles taevasse? See Jeesus, kes teilt võeti üles
taevasse, tuleb samal kombel, nagu te nägite teda taevasse
minevat.” 

Apostlite teod 1:4-11

Lisaks Jeesuse maise missiooni täidesaamisele tähistab Taevaminemispüha katoliiklaste jaoks ka olulist doktriini – ihu ülestõusmist, usku, et viimsel päeval võetakse meidki ühes maise ihuga taevasse.

Taevaminemispüha tähistamiseks sobib muidugi kõik… taevalik. Väljamaa blogides tehakse pilvedest inspireeritud asju ja muidu taevalikke asju ja kooki, mida nimetatakse inglikoogiks näiteks. Aga minu meelest sobib kõik, mis on taevalikult hea:) Niisiis mina tegin püha eelõhtul halvaad. Mul poleks kunagi pähegi tulnud ise halvaad teha, aga jaanuarikuu ajakirjas Maret (tasuta, aga rõõmus reklaam! tore ajakiri!) käidi see mõte välja ja nüüd teen juba teist korda.

Kui nüüd keegi tahaks küsida, mis selles halvaas nii erilist on, siis peaks vastu küsima, kas sa oled kunagi värsket halvaad saanud? Kes on, teab. Postituse lõpus on retsept ka.

Nagu võib lugeda Apostlite tegudest tsiteeritud lõigust, lubas Jeesus enne taevasse minekut saata Püha Vaimu ning manitseb jüngreid jääma Jeruusalemma. Nii suunduvadki nad koos Jeesuse emaga ülemisse tuppa, palvetama ja Jeesuse lubaduse täitumist ootama. Kümme päeva hiljem leiab aset Püha Vaimu väljavalamine, Nelipühi, Kiriku sünd. Neid üheksat palves veedetud päeva aga loetakse ajaloo esimeseks noveeniks.

Noveen on üheksapäevane palve, tavaliselt mingi konkreetse intentsiooni eest. Vanim noveen on, nagu mainitud, pühendatud Pühale Vaimule ja Nelipühiks ettevalmistumisele, aga traditsioon tunneb ka mitmetele erinevatele pühakutele adresseeritud noveene jne. Eelmisel aastal valmistusin, oma kinnitamiseks ja palvetasin ka oma esimese noveeni. Mul oli selleks üks hea vana raamat (uus trükk, muidugi), aga see oli muidugi ingliskeelne. Sel aastal tahan jälle noveeni ette võtta, aga lootsin seda teha vähemalt ladina keeles… ja oh imet, leidsin hoopis eesti keeles!

Noveen peaks algama homme, seetõttu võib lugeja homme hommikul oodata selleteemalist eraldi postitust – tänane venis siin niigi pikaks. Lõpetuseks aga lubatud halvaa retsept!

DSCF0519Isetehtud halvaa

Vaja läheb:

1 purk heledat tahiinit ehk seesamiseemne pastat

samapalju suhkrut (mul oli 450g purk tahiinit, seega võtsin 450g suhkrut)

klaasike vett suhkru sulatamiseks

Kuidas teha:

Kõigepealt vala suhkur koos veega pott ja sulata ära. See võtab terve igaviku aega ja minul seekord lõpuks ikkagi päriselt ei õnnestunud. Siis ma tegin näo, et ongi selline peen halvaa – suhkruterakestega (usu mind, see maius tuleb lõpuks nii hea, et keegi ei pane mingeid teri tähele). Aga idee poolest peaks ikka täitsa ära sulatama. Samal ajal segad korralikult läbi purgis oleva tahiini, mis kipub kergesti paksuks ja selle peal olevaks õliks jagunema, ja vooderdad toidukilega kaks plastkarpi (minul olid 0.5liitrised ja mõlemad said umbes poolenisti täis).

Aeganõudva osa lõpp.

Nüüd tuleb selline koht, kus peab kärmelt tegutsema ja on vaja kahte kätt. Mis tähendab muidugi, et kui su imik seni magas, siis nüüd ärkab ta üles. Sina aga segad sellegipoolest tahiini korralikult suhkrusiirupi sisse, siis võtad tulelt ja valad kärmelt karpidesse. Miks kärmelt? Sest segu hangub kiiresti ja kui kohe kõike vormi ei pane, mureneb pärast valedest kohtadest.

Ja siis paned paariks tunniks jahedasse ja ongi valmis. Ise aga pead vaatama, et koos potikaapega potti ennast ära ei söö – nii hea kraam on see.

Advertisements