DSCF0798Nagu pühapäeval Facebookis kirjutasin, oli Inglismaal vanasti komme hingedeaja alguses – hallowe’enist hingedepäevani – käia ukselt uksele ja paluda “hingekooke” vastutasuks laulude ja palvete eest. Tahtsin minagi juba siis neid koogikesi teha, aga lõunamenüüs olnud lasanje pakkus mitmeid ka vahepealset poeskäiku nõudvaid viperusi, mistõttu lõpuks koogikeste peale mõeldes ja avastades, et puudub või!!!, lükkus küpsetamine esmaspäeva. AGA meil oli maiustamiseks põhjust eilegi – justkui teades, et kaks järjestikkust püha vajavad lõpetuseks ka kolmandat, lasime kaks aastat tagasi oma poja ristida justnimelt hingedepäevajärgsel hommikul ehk siis eile kaks aastat tagasi.

Väike Joakim sai kingituseks ühe toreda pildiluugikestega Piibliraamatu ja meie saime maiustada.

Surnuaeda me pühapäeval paraku samuti ei saanud – lapsed ikka tõbised, ei julenud riskida – katsume mingil hilisemal hingedekuu ajal käia. Lähipäevil loodan pisut kirjutada ka hingedeaja tähendusest ja tähtsusest, täna aga veel…

…RETSEPT!

Hingekoogid/ -küpsised (Soul cakes)
Hingekoogikesed on midagi koogi ja küpsise vahepealset, meenutades meile ilmselt pigem ikka küpsist. Rosinad sees ja peamiseks maitsenüansiks “mixed spice” – nagu peaaegu kõigis inglise pühadeküpsetistes. Õnneks mulle see maitseainesegu väga meeldib! Retsept siit.

175g võid
175g suhkrut
3 munakollast
450g jahu (mina kasutasin täisterajahu)
2tl mixed spice vürtsisegu või vabalt valitud koguses vürtse: ingver, kaneel, muskaatpähkel, nelk, pisut võib panna ka pipart
100g väikseid rosinaid
segamiseks pisut piima

Soojenda ahi 180 kraadini

Klopi puulusikaga või ja suhkur vahule, lisa ükshaaval munad.

Sega kuivained omavahel kokku, lisa munasegule.

Sega sisse rosinad ja pisut piima – et saaks pehme taigen.

Rulli taigen laual lahti ja lõika küpsisevormi või klaasiga ringikujulised küpsised. Märgista igaüks neist ristiga ja küpseta 10-15 minutit. Pärast jahuta ja säilita õhukindlalt.

P.S. Pildil olev inglike on Joakimi ristsetekingitus armsatelt peresõpradelt

Advertisements