DSCF0861Kadrisante meil eile ei käinudki. Küllap läks kogu aur mardipäeva ära. Jäimegi siin südalinnas karjaõnneta…

Meie väikses pereringis Katariinasid ei ole, ehkki natuke laiemas juba mitu. Kadripäev on aga Eestis ja eriti Tallinnas ikka tähtis päev olnud. Pühale Aleksandria Katariinale, kelle pühakupäeva täna tähistataksegi, on pühitsetud tänini tegutsev (ehkki õige ahtakeseks kahanenud) dominiiklaste klooster, mis keskajal Tallinna all-linnas tugevalt tooni andis. Tänases Katariina käigus asuv kloostrikirik – Püha Katariina kirik (milles paljud ei oska tänapäeval kirikut ära tundagi) oli all-linna suurim ja võimsaim kirik. Kloostri ja kiriku kohta saab lähemalt lugeda siit. Täna Tallinnas tegutsevate dominiiklaste klooster on pühendatud (hoopis? ka?) teisele Katariinale – Pühale Siena Katariinale, aga kahjuks mina seda üleminekut või segadust selgitada ei oska.. (Kui keegi oskab, kommenteerige!) Kloostri kabelis igatahes on mõlema pühaku kujutised.

Niisiis küpsetasin hommikupoolikul natuke päeva auks. Retsepti leidsin ühest inglise toidublogist ja tundus kohe väga huvitav. Magus küpsetis köömnetega – intrigeeriv ju. Pettuma ei pidanud – küpsised said õigel momendil välja ja olid soojana hõrgud! Peal õhuke koorik, aga seest veel pehmed. Kui natuke soojana õhukindlalt ära pakkida, jäävad pehmed, kui aga lasta õhu käes ära kuivada, siis lähevad nii õhuliselt krõbedalt rabedaks, nagu enne polegi näinud küpsise puhul! Igatahes proovimist väärt. Maitse on magus ja köömnene, keel jääb kergelt surisema.

Kadripäeva küpsised (Cattern cakes)

250 g jahu
2 tl küpsetuspulbrit
1/4 tl kaneeli
60 g rosinaid
60 g jahvatatud mandleid (mina panin umbes 40 g linaseemneid, kuna pähkleid ei saa süüa. Kaera- või kookoshelbed oleks ka väga, toredad, ma arvan!)
2 tl köömneid
130 g suhkrut (retseptis oli palju rohkem – liiga palju!)
112 g sulatatud võid (jahtunult)
1 lahtiklopitud muna
sukrut ja kaneeli pealeriputamiseks

Sega kuivained omavahel ja või ja muna omavahel. Lisa võisegu kuivainetele, sega pehmeks taignaks. Rulli lahti, lõika klaasi või küpsisevormiga küpsised. Riputa peale suhkrut ja kaneeli ja küpseta 200 kraadi juures umbes 10 minutit – kuni küpsised tunduvad näpuga katsudes veel pehmed.

Algses retseptis on küll rullikesed, mul aga ümmargused küpsised. No ei võtnud minu pea seda, kuidas nii muredast taignast rulli moodustada! Võibolla oli asi täisterajahus? Ei tahtnud sellele tervet päeva kulutada ka – lapsed juba karjusid ja Joakim tühjendas küpsetuspulbri paki taignakaussi. Selavii.

Advertisements