IMG_20131224_154739Kui ma jõulupudingiga juba nädal enne adventi otsa lahti poleks teinud, teeksid spontaansemad lugejad nüüd ilmselt suuri silmi. Esimene advent vaevalt seljataga ja juba jõulutoidud?! Ma olen muidu ka meie peres see, kes kuskil jaanilaupäeva paiku tahaks hakata arutama, mida me siis ikkagi jõululaupäeva õhtul sööme, aga advendi alguses jõulutoitudele mõtlemine on juba puhtpragmaatiline! Mis täna tehtud, see homme hooleta.

Pikalt saab ette teha peamiselt magustoite. Jõulupuding on mul juba valmis, nüüd saab teha veel piparkoogitaigna ja inglise puuviljasegu, mida nemad kutsuvad mincemeat. Viimane on minu ühe lõige lemmikuma jõulumagustoidu – mince pies peamine koostisosa. Mince pies on selline hõrgutis, mille nime on raske tõlkida… Mince ise tähendab teadupärast hakkliha ja peade segamini ajamiseks võiks mainida, et algselt sisaldaski segu hakkliha, lisandiks kuivatatud puuviljad ja vürtsid. Vähe sellest, et see kõlab niisamagi imelikult, sellest segust tehtud pirukad oli ühtlasi viis maskida, et liha pole jõuluks enam esimeses värskuses.. Tänane samanimeline toit on muidugi sootuks midagi muud. Puuviljasegu tehakse varakult valmis ja jäetakse maitsestuma, ühtlasi säilib see väga kaua – headel säilitustingimustel isegi üle aasta! Pirukate jaoks tehakse muffinipannis korvikesed, pannakse segu sisse ja taignakaaned peale ning küpsetatakse. Võib teha ka ühe suure koogi. Ja maitse… tsitrusekoorene, vürtsine, puuviljane ja kui ta veel ahjusoe ka satub olema… Tugev konkurent parima jõulumaiustuse tiitlile! Kui tegemiseks läheb, lisan retsepti ka.

Inglismaal tehakse traditsiooniliselt advendi alguses valmis ka jõulukook (pildil), ja käiakse seda siis aeg-ajalt brändi või konjakiga “toitmas”. Minu hinnangul pole sellel mõtet – see kook on igatahes värskelt kõige parem. Põhimõtteliselt on jõulukook pühaderüüs “Poole naela kook”, traditsiooniline inglise küpsetis, kus võid, jahu ja suhkrut on võrdselt – pool naela ehk umbes 227g. Sellele lisatakse siis munad, vürtsid, kuivatatud puuviljad ja sageli brändit, konjakit või viskit. Tegelikult on Lihavõtte (või Laetare pühapäeva) aegne Simnelikook täpselt sama kook, aga sellesse pannakse ka martsipani. Inglismaal kaetakse kook seejärel aprikoosimarmelaadi kihiga, millele pannakse õhuke martsipanikiht ja SIIS veel munavalge- ja tuhksuhkruglasuur. Küll küllale, minu arvates, mina pole seda kooki kunagi millegagi katnud ja ikka on üsna luksuslik.

Ja kui nüüd kellelgi juba pea ringi käib, siis jah, muidugi peavad KÕIK need magustoidud igal aastal laual olema! Lisaks teeb Ämm kindlasti veel umbes 12 puuviljakeeksi (rahu-rahu, enamuse jagab ikka laiali) ja teised tahavad ju ka retsepte katsetada. Aga meenutuseks – pühadeaeg on pikk! Esimesed kaheksa päeva ehk oktaav on väga pidulikud, jõulupühad kestavad veel kaheteistkümnenda ööni ehk ööni enne Kolmekuningapäeva, ja hooaeg kestab lausa küünlapäevani. Jõuab-jõuab kõiki hõrgutisi süüa!

Piparkoogitaignast juba lähipäevil!

Advertisements