OLYMPUS DIGITAL CAMERAEilne Nigulapäev kujunes tõeliseks advendiidülliks: meeleolukas laat ja kodune päkapikkude töökoda pärjade ja piparkookide valmistamisega. Lõhnad on siiamaani õhus.

Katsetasime niisiis tatrajahust taigna ära. Täitsa maitsvad koogid tulid! Vürtse võib rohkem panna, nagu mainisin, aga ei pea – mulle vist lihtsalt meeldivad üsna vürtsikad. Taigen oli väga hästi käsitsetav – võibolla pisut muredam kui nisujahust taigen, aga andis ilusasti rullida ja oli kohe külmkapist võttes töödeldav (mõned gluteenivabad võivad vist kõvad jääda). Mulle oleks meeldinud vist pisut magusamad ja ehk ka võisemad koogid, aga mis jahu maitsesse puutub, siis Abikaasa ütles igatahes, et tema küll ei saaks aru, et tatrast. Vürtse palju ka ju, need maskivad ära. (Ja jällegi – mulle tatrajahu maitse täitsa meeldib niikuinii).

Aa, ja see üleeilne vorm… See on muidugi rõõmsate piiskoppide valmistamiseks! Algupärane jõuluvana, Püha Nikolaus, oli nimelt üks võimas püha piiskop praeguse Türgi aladel. (Vormi keerutas plekiribast mulle muidugi Abikaasa.)

Tänaseks oleme mööduvast nädalast parasjagu nii läbi, et peame Madala Profiili Hoidmise Pühapäeva. Aga homme on jälle suurpüha – Neitsi Maarja pärispatuta saamise püha.

Katoliiklased usuvad, et Neitsi Maarja loodi pärispatuta – et Jumal lõi oma Pojale väärilise ema, kes ei pidanud oma elus võitlema nende pärispatu märkidega, mis meid lihtsurelikke pidevalt vooruste teel komistama panevad. Neitsi Maarjast ja tema pärispatuta saamisest on eriliselt ilusasti kirjutanud ja rääkinud Piiskop Fulton Sheen. Suurepärane aines homseks väikeseks mõtiskluseks ja tänase postituse lõpetuseks!

Every person carries within his heart a blueprint of the one he loves. What seems to be “love at first sight” is actually the fulfillment of desire, the realization of a dream. (…)

If you could have preexisted your mother, would you not have made her the most perfect woman that ever lived—one so beautiful she would have been the sweet envy of all women, and one so gentle and so merciful that all other mothers would have sought to imitate her virtues? Why, then, should we think that God would do otherwise?

When Whistler was complimented on the portrait of his mother, he said, “You know how it is; one tries to make one’s Mummy just as nice as he can.” When God became Man, He too, I believe, would make His Mother as nice as He could—and that would make her a perfect Mother.

-Peapiiskop Fulton Sheen “Mary, the Woman the World Loves”

Advertisements