OLYMPUS DIGITAL CAMERAMööduvate pühade mälestuseks ja edasiseks mõned tähelepanekud:

Jõulupudingit *saab* teha võiga. Puding ei jää nii ilusasti vormi hoidma – on muredam – ja vormist ei tule nii hõlpsalt välja, aga kuivõrd ta on üleni pehme, siis küljest tulnud tükikesed saab kenasti tagasi suruda. Maitselt ei jää millegagi alla, Abikaasa väitis end lausa võiga versiooni eelistavat (ehkki kuidas ta enam mäletab, kuidas kahe aasta tagune ploomirasvaga variant maitses, ma ei tea). Kui vahetult enne serveerimist soojendada väikses potis lausa kulbitäis konjakit, see siis läita ja pudingile valada, võiks põleva pudingiga lausa köögist pidulauani tulla – nii kaua ja imeliselt efektselt põleb see! Üleni sinise leegiga. Lausa nii efektselt, et fotole jäädvustamine ununeb. Järgmisel aastal siis. Koos konjakikastmega (originaalis rummikaste) on see maius niiiii alkoholine, et paneb pea ringi käima. Pidutuju garanteeritud!

Mincemeat tuleb teha vähema suhruga, aga kindlasti kahekordne kogus, nagu selgi aastal, sest pärast kingituste pakkimist jäi meile koju täpselt poolteist purgikest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPiparkoogitainast peab tegema *vähemalt* 3 kg, st siis armsa H ema retsepti kolmekordne kogus. Sel aastal tegin kahekordse, pluss kaks kogust tatraga taigent (kokku umbes pool kilo) ja 29. detsembril polnud enam midagi süüa ega millestki lisa küpsetada. Natuke tahad igal juhul ju kinkida ka! Niisiis 3-4kg.

Jõuluglögi Abikaasa perele tuleb teha alkoholivaba, aga kui satub alkoholiga, pole hullu, sest minu laiendatud pere hävitab silmagi pilgutamata ka kõige kangema jõuluniiduki. :)

Kingid tuleb mitte ainult muretseda, vaid ka pakkida novembris, muidu on ikkagi viimasel hetkel tihe tööaeg garanteeritud. Aga kelle juures ma neid ladustaks… ?

Ja päkapikud käivad meil järgmisel aastal võibolla siiski kogu advendiaja. Avastasime, et nii väikesel lapsel ei teki muidu advenditunnetust. Kui päkapikud midagi igal pühapäeval toovad, siis lapsele jääb sellest pigem juhuslikkuse mulje, ei teki nii selget jõuluootust. Päkapikud ei aita niisiis mitte ainult jõuluootust leevendada, nagu armas tuttav väga ilusasti ütles, vaid ka seda tekitada. Pealegi, ega nad ei pea ju šokolaadi tooma, sussi sisse võivad ju sattuda ka pildikesed, kenas pakendis rosinad… Igatahes on mul hea meel, et sel aastal palju jõuluvanatamise teemal mõtisklesin – sain jälle natuke targemaks. Eriti suur rõõm on muidugi kõigist kaasamõtlejatest! Aitäh!

Jõuluaeg aga muidugi alles kestab! Jee! Mina küll ei ole valmis veel jõuludest lahti laskma! Istume kuuse all, kuulame jõululaule, teen veel ühe portsu piparkoogitainast… Pealegi, ma olen sel jõuluajal ainult kolm tükki Stollenit söönud ja inglise jõulukoogini pole veel jõudnudki! Noh, kes nüüd arvab ära, kumb meil homme menüüs on ja kumb Kaheteistkümnendal ööl?

Ilusat pühadeaja jätku!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements