OLYMPUS DIGITAL CAMERATäna on Laetare pühapäev – paastu keskmine pühapäev. Korraks jäetakse kõrvale tõsine meeleolu ja patukahetsuslik liturgiline violett, asendades see rõõmsa roosaga, ja rõõmustatakse peagisaabuvate Ülestõusmispühade lootuses. Laetare tähendab ladina keeles “Rõõmusta!” ja on tänase introidi esimene sõna – rõõmusta, Jeruusalemm!

Paastu poolaeg, niisiis. Sobiv moment seis üle vaadata ja paras aeg end teiseks poolajaks kokku võtta. Lugemiste seis on mul üks kahele – st üks raamat on läbi, kaks lugemata. Palve seis on miinus sada, Pühakirja lugemiste seis umbes sama. See-eest paastumist ja lihasuretamist on sel aastal taevast antud heldelt. Jäin haigeks ja jõudsin täiesti isikliku tahtepingutuseta ihuliste kannatuste ja näljahädani. Noh, olgu, tegeliOLYMPUS DIGITAL CAMERAkult on kõht ikka kogu aeg täis ja tervis ka peaaegu korras, aga ma olen mugav lääne inimene ju! Düskomfordita paastu, palun!

Aga täna tegime näo, et loobumisi pole olemas, sõime traditsioonilist inglise Laetare-pühapäeva (appkuimagusat!) kooki, libistasime limonaadi ja puhkasime.

Homme siis uue hooga – mulle meenub, et tahtsin pühadeks veel ühe ka laudlina õmmelda! Oma esimese!

Advertisements