Nagu ikka, nagu alati, ja enamgi veel. Paastuaeg algas jõudsalt ja süsteemselt ja on taandunud täielikuks mäsuks. Mingit vaimujõudu ei ole enam, ja ainus loobumine, millest vankumatult kinni pidada olen suutnud, on kohv. Ai vai. Ja see hirmus Suure nädala lõpp oma vintsutustega on alles ees..

Olen pisut põdur kõigele lisaks, mistõttu prognoosin nädalalõpu tähtsatele päevadele pettumustvalmistavalt madalat blogimisaktiivsust. Aga kuivõrd märkamatult on möödunud blogi esimene sünnipäev, võib huviline asjakohast ikka lugeda – lihtsalt eelmisest aastast. Siis olin paarinädalasest imikust hoolimata kuidagi paremas vormis..

Suurest nädalast
Triduumist (Suure nädala viimased päevad)
Ja patuga pooleks ja alandliku meelega tähistame siis kõigest hoolimata juubeldades Lihavõttepühi – kõik, me vigased.

Aga õnneks leidub Eestiski eeskujusid, kellel ilmselt paastuaeg on palju paremini õnnestunud ja kes oskavad sellest imeliselt valgustavalt kõneleda. Ja inimesi, kes oskavad paastumise kohta õigeid küsimusi küsida! Riigitelevisioonis! Imede ime, kui tore! Paar päeva tagasi nimelt oli ETV2s eetris saade Plekktrumm, kus külaliseks oli maalikunstnik Orest Kormašov ja räägiti paastumisest ja loobumisest. Tõeliselt tore oli, vaadake kõik! Hästi küsis Joonas Hellerma

Plekktrumm: Orest Kormašov 30.03.2015

Advertisements