advent kollaazHäbiväärt, aga ei mäleta, kuskohas kohtasin mõtet, et igal inimesel on oma koht Kristuse loos. Helena, oli see Bernanos, kelle maapreester oli alati Getsemane aias? Või äkki Elioti “viskipreester”? Veel keegi muu? Igatahes vaimsest hoiakust ja iseloomust lähtuvalt võib igaüks leida eriliselt südamelähedase koha Lunastusloos ja mina olen karjus sõime ääres või pigem isegi väljal. Paastuaeg on minu jaoks raske, Suur nädal peaaegu talumatu. Bach’i passioone või muusikalist ohvrit kuulata väljaspool Suur reedet ja vaikset laupäeva – ei taha selle peale mõeldagi. Andke ainult adventi ja jõuluõhtu võiks kesta igavesti! Laps mis laps.

***

Elul on hooajad, see on selgemast selgem. Vaatan oma eelmise aasta advendiaegseid postitusi ja imestan mahtu ja heietusvõimalust. Ja väikest paastumist! Seni oleme igal aastal advendiajaks millestki loobunud, aga praegu… Praegu on nii, et kui toit tuleb sügavkülmast ja heldelt abikäelt, jõuab masinatäie pesu pesta ja neljale meilile vastata. Ja ongi päev läbi. Game over. Meenub ühe ameerika blogija abikaasa paastueelne ohe vastuseks naise küsimusele, millest kavatseb Lihavõtte-eelselt loobuda: “My life is lent!”. On imiku süleshoidmise ja ühe käega tippimise hooaeg.

Aga eelmise aasta viljakale hooajale tänu on, millele viidata.

Siit võib lugeda advendiajast üldisemalt, ja väikest aastaringimõtisklust.

Eelmisel aastal korralikult läbinäritud ja üleelatud jõuluvana-päkapikuteemale tuleb sel aastal kindlasti jätk. Ükspäev! Kui korraks käed vabaks saan! Kõdituseks võin öelda, et a-HAA, sel aastal meil päkapikud käivad. Varsti siis kirjutan lähemalt sellest, kuidas mustvalge ema oma peas kogu päkapikuteema selleks korraks lepitas. Seni lugege kindlasti eelpoolviidatud postituse väga rikastavaid kommentaare!

Siit võib leida ülevaatliku postituse jõulutoitudest ning retseptidega postitused piparkoogitaigna– ja inglise jõulupudingi teemadel (lausa kahes osas: I ja II). Avastasin isegi ehmatusega, et traditsioon ütleb, et jõulupudingi valmistamisega oleme nüüd juba poolteist nädalat hiljaks jäänud! Aga ausalt öeldes pole seal nii suurt vahet, kas laagerdub kolm või neli nädalat, nii et teha võib ikka. Minul satub puding menüüsse tavaliselt üle aasta – et saaks muid asju ka proovida. Sel aastal teeme vist midagi, millega ei pea ette mõtlema ja pikalt tegelema. Või üldse ainult mitut sorti erinevaid küpsiseid. Või ühte sorti. Või lihtsalt piparkooke.

Selline hooaeg, noh.

Advertisements