annunciation-1442Kirikukalendri sündmused tulevad parimateski peredes mõnikord üllatusena. Appi, homme on kirikukohustuslik! Oi, oleks ma teadnud, püha Praxedese päeva oleks tahtnud tähistada! Jah, kui koguduse poolt välja antav kalender päeva lugemiste leidmiseks igal hommikul esimese asjana lahti lüüa, on see probleem haruldasem. Aga väiksed lapsed, kodutööd, ootamatused, sisesta vabandus. Niisiis väike püüe minu poolt tähtsamaid kirikuaasta sündmusi enese ja armsatele lugejate jaoks kuukaupa koondada. Kindlasti meelevaldne, kindlasti visandlik, kindlasti ebatäiuslik. Aga kindlasti aasta aastalt täienev!

Kui ambitsioonikalt väljenduda, siis – uus postituste sari! Kui kristalselt ausalt väljenduda, siis – katse vähemalt kord kuus midagi kirjutada! 

PS/NB Kirikukohustuslikud pühad on indikeeritud TRÜKITÄHTEDEGA. Ülejäänud pühade tähistamine (või ka mittetähistamine) sõltub iga pere võimalustest  ja  valikutest!

APRILL 2016

Aprillikuu on pühendatud Pühale Vaimule

1. Ülestõusmisoktaavi reede

2. Ülestõusmisoktaavi laupäev

3. ÜLESTÕUSMISPÜHADE TEINE PÜHAPÄEV ehk Dominica in albis depositis ehk Jumaliku Halastuse pühapäev. Siin leidub natuke infot püha kohta ning siin  pika Rooma-heietuse lõpus videolõik selle püha Missast Roomas Santa Trinita dei Pellegrini kirikus

4. MAARJA KUULUTAMINE (edasi lükatud, kuna 25. märts oli Suur Reede. Leht “A Clerk of Oxford” pakub haruldaselt põhjalikku ülevaadet sellest, miks võibolla oleks võinud jääda edasi lükkamata. Kas teadsite, et Kirik peab 25. märtsi nii Maarja kuulutamise kui Kristuse ristilöömise tegelikuks daatumiks? Kogu Kristuse lugu ühes päevas, haruharva sellisena ka tähistatud – tähendusterikas moment.)

29. (trad kalendris 30.) Püha Siena Katariina

Advertisements