nelipühi wikiKirikukalendri sündmused tulevad parimateski peredes mõnikord üllatusena. Appi, homme on kirikukohustuslik! Oi, oleks ma teadnud, püha Praxedese päeva oleks tahtnud tähistada! Jah, kui koguduse poolt välja antav kalender päeva lugemiste leidmiseks igal hommikul esimese asjana lahti lüüa, on see probleem haruldasem. Aga väiksed lapsed, kodutööd, ootamatused, sisesta vabandus. Niisiis väike püüe minu poolt tähtsamaid kirikuaasta sündmusi enese ja armsatele lugejate jaoks kuukaupa koondada. Kindlasti meelevaldne, kindlasti visandlik, kindlasti ebatäiuslik. Aga kindlasti aasta aastalt täienev!

Kui ambitsioonikalt väljenduda, siis – uus postituste sari! Kui kristalselt ausalt väljenduda, siis – katse vähemalt kord kuus midagi kirjutada! 

PS/NB Kirikukohustuslikud pühad on indikeeritud TRÜKITÄHTEDEGA. Ülejäänud pühade tähistamine (või ka mittetähistamine) sõltub iga pere võimalustest  ja  valikutest!

MAI 2016

Maikuu on pühendatud Pühimale Neitsi Maarjale

3. Pühad apostlid Filippus ja Jaakobus

5. KRISTUSE TAEVAMINEMISE SUURPÜHA
Tähistamine: Missa
Nelipühi üheksapäevaku (noveeni) algus

13. Fatima maarjapäev
Vaata näiteks Arvo Pärt “Drei Hirtenkinder aus Fatima”

14. Püha apostel Mattias (madisepäev)

15. NELIPÜHA e PÜHA VAIMU TULEKU PÜHAPÄEV
Tähistamine: Missa
Toidulaud: valged ja tuvikujulised toidud (Püha Vaimu kujutatakse valge tuvina), punased (Nelipühi liturgiline värv, tulekeeled) ja seitsmest komponendist koosnevad (Püha Vaimu seitse andi) toidud. Või midagi põlevat!
Lisaks: Nelipühi-mõtisklus Chartres’i palverännakuga ja reisikiri kinnitamisega Roomas

22. PÜHIMA KOLMAINU SUURPÜHA

29. KRISTUSE PÜHIMA IHU JA VERE SUURPÜHA
Tähistamine: Missa
Pirita kloostris on sellest saanud erilise põhjalikkusega ja pidulikkusega tähistatav püha. Kaks meenutust-mõtisklust eelnevatest aastatest: 2014 ja 2015

31. Pühima Neitsi Maarja külastuspüha (heinamaarjapäev)
(Tähistatakse Pühima Neitsi Maarja külaskäiku oma sugulase Eliisabeti juurde.)

 

 

Advertisements