november-2016Kirikukalendri sündmused tulevad parimateski peredes mõnikord üllatusena. Appi, homme on kirikukohustuslik! Oi, oleks ma teadnud, püha Praxedese päeva oleks tahtnud tähistada! Jah, kui koguduse poolt välja antav kalender päeva lugemiste leidmiseks igal hommikul esimese asjana lahti lüüa, on see probleem haruldasem. Aga väiksed lapsed, kodutööd, ootamatused, sisesta vabandus. Niisiis väike püüe minu poolt tähtsamaid kirikuaasta sündmusi enese ja armsatele lugejate jaoks kuukaupa koondada. Kindlasti meelevaldne, kindlasti visandlik, kindlasti ebatäiuslik. Aga kindlasti aasta aastalt täienev!

Kui ambitsioonikalt väljenduda, siis – uus postituste sari! Kui kristalselt ausalt väljenduda, siis – katse vähemalt kord kuus midagi kirjutada! 

PS/NB Kirikukohustuslikud pühad on indikeeritud TRÜKITÄHTEDEGA. Ülejäänud pühade tähistamine (või ka mittetähistamine) sõltub iga pere võimalustest  ja  valikutest!

NOVEMBER 2016

November on hingedekuu

1 KÕIGI PÜHAKUTE SUURPÜHA

2 Hingedepäev

11 Tours’i Püha Martin (10.11 mardilaupäev. Eestis tähistatakse mardilaupäeva 9.11)

20 Kirikuaasta viimane pühapäev, inglaste jaoks Stir up sunday ehk aeg alustada jõulupudingi valmistamist! (retsepti esimene ja teine osa)

22 Püha Caecilia

25 Aleksandria Püha Katariina (24.11 kadrilaupäev)

27 ADVENDIAJA ESIMENE PÜHAPÄEV. Imettegeva medaljoni maarjapäev (trad.)

30 Püha Andreas

 

 

 

Advertisements